طراحی S2: Less is more

سوال

این گوشی هوشمند خالق سلفی های معرکه ای است. از لحاظ طراحی خارجی، چطور توقع دارید که یک تجربه جدید برای کاربر را خلق کنید؟

طراح ID

وقتی گوشی را برمیدارید، ما امیدواریم اولین احساس شما،" احساس باریک و لطافت باشد".

طی چند مرحله متوجه شدیم که باریک بودن و لطافت، کاملا با یکدیگر مغایرت و اختلاف دارند.

برای احساس لطافت، به یک روکش باتری نیاز داریم که با کف دست سازگاری داشته باشد. روکشی که نازک باشد.

اگر قصدمان تولید گوشی باریک باشد، پس بهترین طراحی، ساختن روکش باتری صاف خواهد بود.

برای سازگاری این دو و رسیدن به یک تعادل، ما همه نوع سطحی را تولید کردیم تا به آن نقطه دلخواه رسیدیم. پس وقتی شما Hot S2 را در دست می گیرید، شما تجربه یک لطافت، باریکی، راحتی، و ساختار خوب را خواهید داشت.

سوال

دیگه چی؟

طراح ID

وقتی که از برخورد اول رضایت داشتید، ما امیدوار بودیم که درخشندگی فلزی منحصر بفردی را در آن بکار بریم. ما میخواستیم کیفیت محصول را، چه در زمان نگهداشتن آن توسط کاربر و چه در زمان گرفتن عکس سلفی، برجسته کنیم.

ما تصمیم گرفتیم تا این درخشندگی و جلا را در گوشه ها قرار دهیم. با بهره گیری از لیزر فوق دقیق آینه ای، ما دو نوار برجسته نقره ای را طراحی کردیم که در هر شرایطی درخشندگی خود را حفظ می کنند. برای تعریف این اثر باید گفت که، دو نوار افقی برجسته نقره ای رنگ در قسمت پشتی وجود دارد. دوربین، فلاش، و سنسور اثر انگشت بطور زیرکانه ای برجسته شده اند. حفره های بیضی شکل صدایی، در پایین دستگاه بطور منظم و شیکی، به خط شده اند. شما می توانید جزئیات تکرار های بیشماری که انجام گرفته تا محصول نهایی ارائه شود، را ببینید و احساس کنید.

سوال

پس از این طراحی خیلی رضایت دارید؟

طراح ID

بله، به زبان دیگر همه ی نقاط آغازین ما از دیدگاه مشتریان حاصل می شود. هرچیز احتمالی که آنان بخواهند، تبدیل به یک گزینه طراحی ارزشمند و معنی دار میشود. ما میخواهیم تجربه خوش آیند و لذت بخشی را برای کاربران ایجاد کنیم.

سوال

ما بدنبالش گشتیم تا آن را ببینیم.

سوال :

آیا چیز منحصر بفردی در رابطه با رنگ وجود دارد؟

طراح CMF:

یکی از بزرگترین تغییرات در نسل جدید Hot S2 این است که شخصیت شما بسادگی با یکی از رنگ های ارائه شده، جفت و جور می شود.ما تصمیم گرفتیم تا درخشش رنگ را کم کنیم و بیشتر به رنگ لطیف و رویایی توجه کنیم. این مجموعه از رنگ ها، برای محصولات ارتباطی موبایل، رایج نیست. با ترکیب تغییرات با علایق این سال، ما 4 رنگ را بصورت هوشمندانه ای انتخاب کردیم تا با کاربرانمان همراه شویم.

سوال:

میتوانید دقیق تر شوید یا مثالی ارائه دهید؟

طراح CMF :

برای مثال، صورتی مات: ما بر روی رنگی که ایجاد می شود در هنگام غروب آفتاب وقتی که نور در فضا پخش می شود، تحقیق کردیم. امیدواریم با ثبت زیبایی آن لحظه، حس عاشقانه ای را ایجاد کنیم.

مشکی شفاف: مشکی رنگ محبوبی در محصولات امسال موبایل بوده است. در میان درجه های رایج رنگ مشکی، ما ترکیب محبوب دیگری را اضافه کردیم—سبز زیتونی. دیدن مقداری رنگ سبز در پایه های مشکی، دوستانه و جذاب و رنگین است.

آبی ماه: ما از ماه، و آبی خفیفش که در رنگ زردش محو شده، الهام گرفتیم. آبی مایل به خاکستری، رنگ شبی با ماه کامل و بدون ابر است، پراکندگی هایی از سودا زدگی در رنگ صاف و روشن پایه، وجود دارد.

طلایی شامپانی: طلایی رنگ محبوبی در چند سال گذشته بوده است، ما همیشه بدنبال طلایی ای بودیم که روشن و گرم باشد ولی خیلی خودنمایی نکند. مقدار ناچیزی رنگ نارنجی و نقره ای در رنگ پایه ای مخلوط شده است تا زیبایی خاصی داشته باشد.

سوال:

وای، واقعا شگفت انگیزه، من مشتاقانه منتظرش میمونم.

طراح CMF :

مطمئنا فرا تر از تصورات خواهد بود، منتظر باش تا ببینی.