FAQ

به سرویس پلت فرم شخصی سازی شده اینفینیکس خوش آمدید.
شما می توانید بسادگی آپدیت ها، راهنمای کاربر، شبکه خدمات، گارانتی و سوالات متداول را برای حل شدن مسائل خود پیدا کنید.
ما به مسائل شما اهمیت می دهیم.

  • ارتباطات/ برقراری تماس/ سیمکارت/ مخاطبین
  • پیام
  • شبکه
  • تعرفه/شارژ و هزینه
  • بلوتوث
  • نرم افزار
  • سخت افزار
  • خدمات پس از فروش
  • فروش
  • دیگر

تلفن همراه این جملات را نشان میدهد. "insert SIM card/ Cannot recognize SIM card/ Cannot use SIM card/ SIM card registration failed/No internet service"

1) چک کنید آیا سیمکارتتان آسیب دیده یا لغو شده، اگر اینطور شده باشه از سیمکارت دیگری استفاده کنید. 2) احتمال دارد که سیمکارت به درستی جا نخورده باشد. سعی کنید سیمکارت را دوباره قرار دهید و گوشی را راه اندازی مجدد کنید 3) اگر ممکن است سیمکارت خود را تعویض کنید. 4)چک کنید ببینید شماره IMEI مجاز است، اگر نیست به مرکز پشتیبانی محل خود بروید تا آنرا تغییر دهد. 5) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید 6)برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

بعد از نصب Skype نمی توانم تماس بگیرم.

1) مطمئن شوید که اعتبار کافی بین اکانت های سیمکارت و اسکایپ وجود داشته باشد. 2) مطمئن شوید که دستگاه به اینترنت متصل است. 3)اسکایپ را لغو نصب کنید و در زمانی که اینترنت سرعت بالایی داشت نصب کنید. 4)اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

بعد از فعالسازی بسته اینترنت نمیتوانم تماس بگیرم.

1) مطمئن شوید که سیمکارت اعتبار کافی دارد. 2) چک کنید آیا گوشی در حالت فقط 3G است؟ اگر بود حالت را تغییر دهید. 3)به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید. 4)برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

نمی توانم به مخاطبین اضافه کنم یا لیست مخاطبین را ببینم.

1) مطمئن شوید مخاطبین جدید به این ترتیب اضافه شده اند: Contact--menus--add new contact. دو)گوشی را راه اندازی مجدد کنید یا به تنظیمات کارخانه برگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید. 3) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

چطور مخاطبین را به گوشی دیگر کپی کنم؟

1) مخاطبین را بر روی سیمکارت کپی کنید، سیمکارت را در گوشی جدید قرار دهید، مخاطبین را از سیمکارت به گوشی کپی کنید یا مخاطبین را در third-party app, Google account آپلود کنید و سپس با گوشی جدید وارد آن شوید.

گوشی تماس های اخیر را نمایش نمی دهد.

1) گوشی رو راه اندازی مجدد کنید. 2) به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتون پشتیبانی بگیرید. 3) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

در زمان ایجاد تماس، گوشی تماس را نشان نمیدهد.

1) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید 2) مطمئن شوید که اکانت سیمکارت اعتبار کافی دارد. 3) چک کنید آیا شما مخاطبانی را در لیست سیاه قرار داده اید؟ 4) چک کنید ببینید سیمکارت dial-up یا خط های تماس خاص رو باز میکنه. 5) به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید. 6) برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

چگونه مخاطبی که گم شده است را بازیابی کینم؟

اگر از قبل از مخاطبین توسط گوشی یا از طریق برنامه های third party مثل Easy Backup & Restore app پشتیبانی گرقته شده باشد، میتواند مستقیما بازیابی شود، درغیر این صورت نمیتوان آن ها را برگرداند.

تماس خود به خود قطع میشود یا هنگ میکند.

1) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید 2) مطمئن شوید که اکانت سیمکارت اعتبار کافی دارد. 3)چک کنید ببینید گوشی خود به خود حالت پرواز را روشن نکرده باشد 4) گوشی را راه اندازی مجدد کنید یا به تنظیمات کارخانه برگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید. 5) برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

تماس های ورودی را نمیتوانم پاسخ بدهم.

1) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید 2) مطمئن شوید که اکانت سیمکارت اعتبار کافی دارد. 3) چک کنید آیا شما مخاطبانی را در لیست سیاه قرار داده اید؟ 4) سیستم گوشی خود را از این مسیر Settings-About phoen-System update به آخرین ورژن ارتقا دهید. 5) برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

وقتی که مخاطبی را دخیره می کنم گوشی مینویسد: "android process stops"

1) به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید. 2) سیستم گوشی خود را وقتی که اینترنت پر سرعت دارید به آخرین ورژن ارتقا دهید. 3)اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

در زمان دریافت و پایان تماس ها گوشی ویبره میزند.

Settings--Audio profiles--General--cancel Vibrate

در زمان تماس صدای تماس گیرنده نمیاد مگر اینکه در حالت بلندگو باشد.

به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان و فایل های مهم پشتیبانی بگیرید. اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

وقتی که مخاطبی را دخیره می کنم گوشی مینویسد: it's on Airplane mode and the contact cannot be saved.

1) حالت هواپیما را لغو کنید و دوباره مخاطبین را ذخیره کنید. 2) به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان و فایل های مهم پشتیبانی بگیرید. 3) اگر بازیابی تنظیمات کارخانه جواب نداد و مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

در زمان تماس جفت طرف نمیتوانند صدای یکدیگر را بشنوند.

1) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید. 2) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

در زمان دریافت تماس گوشی صدایی نمیدهد و زنگخور پخش نمیشود.

1) مطمئن شوید که گوشی در حالت ویبره یا بی صدا نیست. 2)چک کنید که در حالت عمومی صدا فعال شده یا خیر. 3) مطمئن شوید ک اسپیکر شرایط خوبی داشته باشد. 4) به تنظیمات کارخانه بازگردید اما حواستان باشد از اطلاعاتتان و فایل های مهم پشتیبانی بگیرید. 5) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

چگونه سیمکارت 2 را در هنگام ارسال پیامک در حالت پیش فرض قرار دهیم.

Settings--SIM card Management--Data service network-- SIM card as the default one.

مخاطبین ذخیره شده در سیمکارت، در گوشی نمایش داده نمیشود و حتی ناپدید میشوند.

1) به Contacts-Settings-Contacts to show بروید و هم سیمکارت و هم گوشی را انتخاب کنید. 2) برنامه های جانبی را چک کنید و مطمئن شوید مخاطبان در آن برنامه ها با آن هایی که در دفترچه تلفن شماست از لحاظ اسم و شماره متفاوت است. 3) برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

بعضی شماره ها حتی بعد از قرار دادن در لیست سیاه میتوانند تماس بگیرند.

برای جلوگیری از بعضی از تماس ها و پیامک ها شما باید برنامه های third-party مسدود کننده مثل Call blacklist or Call Blocker را دانلود کنید.

وقتی بر روی مخاطبی کلیک میکنیم تا شماره را چک کنیم، اول مینویسد "loading" و سپس بعد از مدتی شماره را نمایش میدهد.

با حذف برنامه ها و فایل های غیرضروری، سعی کنید فضای آزاد بیشتری ایجاد کنید. 2)همه مخاطبین را از سیمکارت به گوشی منتقل کنید. 3) سیستم گوشی را به آخرین ورژن ارتقا دهید. 4) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

وقتی گوشی را روشن می کنیم، تماس های اضطراری یا "emergency call" را نمایش میدهد.

1)جاهای دیگه با آنتن دهی بهتر رو تست کنید 2)چک کنید آیا گوشی تحت پوشش ارائه دهنده سرویس خاصی است، سیمکارت دیگری را تست کنید. 3) اگر مشکل حل نشد برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

چگونه انتظار تماس را فعال کنم؟

Menu--Call--Option Key or 3 Dotted lines- Call Settings--Voice Call--Other/Additional Settings--Call Waiting;

چرا از یک شماره خاص نمیتوانم تماسی دریافت کنم؟

چک کنید ببینید محدودیت های تماس ها یا لیست سیاه را فعال کرده اید، بروید به : "General call settings"--SIM 1/SIM 2--Call barring & select" و همه را لغو کنید.

لیست سیاه یا "Blacklist" چیست؟

اگه شما لیست سیاه رو برای شماره خاصی فعال کرده اید، شما از آن شماره تماسی دریافت نخواهید کرد.

چرا سیمکارت یا پین کد مسدود میشود؟

ممکن است شما سه بار متوالی پین کد را بصورت اشتباه وارد کرده باشید. با ارائه دهنده سرویس سیمکارت خود تماس بگیرید و کد PUK را دریافت کنید و از این کد برای بازگشایی قفل سیمکارت استفاده کنید.

چرا تماسی دریافت نمیکنم؟

1) چک کنید ببینید شرایط آنتن دهی شبکه خوب است یا بد، اگر بد است جاهای دیگر با آنتن دهی بهتر را تست کنید. 2)مطمئن شوید اعتبار کافی دارید. 3) برای چک کردن بیشتر به نزدیکترین مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.